Pardubice podle vás


ANO odstartovalo předvolební kampaň. Vydá na ni přes milion

08.září 2014 14:56

ANO odstartovalo předvolební kampaň. Vydá na ni přes milion

Dnešní tiskovou konferencí a slavnostním přestřižením pásky volební buňky na Masarykově náměstí odstartovalo hnutí ANO svou kontaktní kampaň. Hned v úvodu Andrej Babiš, celorepublikový předseda hnutí a ministr financí, poznamenal, že komunální volby jsou sice pro hnutí důležité, ale nikoli klíčové. Dodal, že ostatní politické subjekty v těchto volbách nepovažuje za konkurenci.

Program: doprava, místa ve školkách, silné obvody

Hnutí ANO bude v nadcházejících volbách kandidovat potřetí. Silnější pozici zde v Pardubicích (18,82 %) zaznamenalo hnutí v květnových evropských volbách, celková účast však těsně přesáhla 18 %. Tématem číslo jedna pro ANO bude stejně jako pro mnohé další politické subjekty doprava, a to včetně nových parkovacích ploch na okrajích města nebo cyklostezek. Martin Kolovratník, poslanec ANO a kandidát na čtvrtém místě, upozornil na případnou možnost inspirace v zahraničí. Poukázal na možnost vybudování moderních metod řízení dopravy, jako je například využití telematiky (pozn. patří sem: navigační systémy, systémy poskytující aktuální informace apod.). Mezi další položky programu patří silné městské obvody, otázka nedostatku míst ve školkách či startovací bydlení pro mladé. Zároveň by ANO chtělo provést audit hospodaření města a zveřejnit veškeré smlouvy.

Financování kampaně

ANO na kampaň v Pardubicích vydá přes jeden milion korun. Donátory hnutí mohou voliči dle slov Martina Charváta, lídra pardubického ANO, nalézt na centrálních stránkách. Sám Martin Charvát přispěje přes 100 tisíc korun. Obdobně je tomu i u ostatních vysoko postavených kandidátů, jejichž příspěvky činí okolo částky 50 tisíc.

„My jako jediní máme jasné sponzory,” řekl Andrej Babiš.

Babiš dále prohlásil, že transparentní účet je nesmysl a že je podstatné, aby sami občané hlídali, kam putují peníze, stejně jako je důležitá změna zákona o politických stranách, přesněji jejich financování. Martin Charvát k tématice financí dodal, že po dobu kontaktní kampaně nebude jako šéf Rozvojového fondu pobírat plat.

Kandidáti na starosty městských obvodů:

Helena Dvořáčková, kandidátka s číslem dvě, se ujmula představení lídrů za ANO na tzv. malé radnice. Jsou jimi:

MO I: Jaroslav Menšík, starosta MO I, 63 let
Mo II: Radek Hejný, ředitel základní školy, 48 let
Mo III: Václav Shejbal, sportovní trenér a manažer, 61 let
MO IV: Marie Hubená, důchodkyně, 61 let
MO V: Jiří Rejda, marketingový ředitel, manažer, 33 let
MO VI: Věra Laurynová, soukromá podnikatelka v IT, zastupitelka MO VI, 63 let
Mo VII: Libor Bachura, pojistný likvidátor, 49 let

Na MO VIII se hnutí ANO rozhodlo nekandidovat.

Územní plán a koncepce města.

Helena Dvořáčková také zkritizovala současnou tezi územního plánu, který počítá se snižováním počtu obyvatel z 90 na 70 tisíc. Paní Dvořáčková  prostřednictvím médií také vyzvala zastupitelstvo, aby již nečinilo žádná závažná rozhodnutí ohledně územního plánu či skupování dalších budov. Řešilo se také současné směřování města. Jan Řehounek, předseda krajského sdružení a kandidát na třetím místě, poznamenal, že městu chybí koncepce i úspěšnější čerpání v rámci dotační politiky.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑