Pardubice podle vás


Aktualní vývoj plánu přestavby přednádraží

16.květen 2013 18:59

Aktualní vývoj plánu přestavby přednádraží

Jak to tak bývá, s novými lidmi se rodí i nové myšlenky. Když náměstek primátorky Milan Koláček vystřídal v zimě Martina Bílka na postu garanta projektu, jen málokdo by tušil, že nastanou zásadní změny.

Že nebudete muset chodit od vlakového nádraží k autobusovému? Na to zapomeňte. Od původního návrhu přesunout autobusové nádraží bezprostředně k vlakovému sešlo. Autobusové nádraží má zůstat tam kde je. A co ono slibované záchytné parkoviště? Bohužel. Oproti původnímu návrhu se nepočítá ani s výstavbou nové komunikace za lihovarem.

Koláček si 7. května 2013 nechal na radě zastupitelstva odhlasovat, že se projekt musí kompletně předělat. Nový návrh by měl stát zhruba 1 milion korun a měl by být hotový až v lednu roku 2014. Na utracení peněž ze Švýcarských fondů je čas do roku 2017.

Opoziční ODS kritizuje vedení města za problémy s čerpáním dotací.

„Vlastních prostředků je velmi málo, proto je velká škoda, že se městu nedaří čerpat evropské peníze. Jsem ale rád, že alespoň na vyžádání dostaneme plán čerpání financí do roku 2015," upozorňuje Petr Klimpl v rozhovoru pro pardubicky.denik.cz (7.5.2013).

Přečtěte si více o rekonstrukci pardubického přednádraží.


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑