Pardubice podle vás


108 pozdravů slunce pro Rebeku

27.červen 2015 08:02

108 pozdravů slunce pro Rebeku

V neděli, právě v den letní rovnodennosti, se třída Míru proměnila v centrum energie, která byla věnována malé Rebece Čihákové s nemocí motýlích křídel, s jejíž maminkou jsme vám nedávno podali rozhovor.

Ačkoliv nebylo velmi přívětivé počasí, dorazilo tolik lidí, že se prostor kolem fontán zaplnil jogíny. Všichni se sešli kvůli dobré věci, aby podpořili Rebečku. Před začátkem každý vhodil příspěvek a poté se mohlo začít. Hlavními pořadateli akce byly lektorky jógy Drahomíra Bačkorová a Kateřina Šteklová, které společně se třemi dalšími lektorkami předcvičovaly. Pozdravy nebyly složité, takže je mohl zvládnout každý a stejně tak se každý mohl v průběhu připojit či odpojit. Často se zastavovali kolemjdoucí a udiveně načerpávali energii, která vycházela z padesáti pozdravů typu A, jednodušších, třiceti pozdravů typu B, s bojovníky, a zbývající byly opět A, a to až na poslední, který byl v duchu bojovníka, jenž byl poslán Rebečce. K cvičení se přidala i Rebeky maminka, i přes to, že jógu nikdy předtím necvičila, posledních osm pozdravů odcvičila zkušeně na pódiu i s posledním bojovníkem.

Malá Rebeka, bohužel nedorazila, jelikož začíná chodit a objevují se jí z toho boláky na chodidlech. Ale díky částce, která byla vybrána, tedy 13 400 korun, mohou jet Čihákovi k moři. Snad moře Rebece pomůže a na další akci se přijde také podívat. A co víc? Ve čtyři hodiny pršelo, ale když kolem páté hodiny začala třída Míru zdravit slunce, opravdu zalilo oblohu a všechny odměnilo svou přítomností.

Tereza Čaladi (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás

108 pozdravů slunce pro Rebeku

108 pozdravů slunce pro Rebeku

108 pozdravů slunce pro Rebeku


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑