Pardubice podle vás


Ve hře jsou čtyři návrhy nové podoby přednádraží

25.listopad 2013 15:58

 Ve hře jsou čtyři návrhy nové podoby přednádraží

6. listopadu došlo k představení čtyř návrhů na novou podobu prostoru před Hlavním nádražím. Denně tudy projde přes 20 tisíc lidí. Projekt Přednádraží - Brána do města leží na stole radnice už od roku 2010. Na počátku se sice objevily tři projekty, ty však kvůli vysoké finanční náročnosti či chybám nepřešly k realizaci.
V květnu tohoto roku, kdy došlo k vyhlášení soutěže o návrh na komplexní řešení prostoru „Přednádraží – brána do města“, byly osloveny čtyři projektové týmy dopravně inženýrských ateliérů, který každý vyzval ke spolupráci na urbanistickém a architektonickém řešení prostoru. Jejich výsledné práce bude dále zkoumat Odbor hlavního architekta, ten také dohlédne na další postup projektu. S rekonstrukcí prostoru přednádraží se také pojí otázka financování, na něm se bude pravděpodobně podílet město s využitím dotačních programů.

,,S kolegy na OHA předpokládáme, že celkové náklady na rekonstrukci prostoru Přednádraží budou ve stovkách milionů.” uvedla Pavla Pannová, hlavní architektka města Pardubic.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Návrhy: architektonické kanceláře

Návrhy architektonických kanceláří

  HIGHWAY DESIGN, s.r.o. + Med Pavlík architekti

 Atelier 'AURUM' s.r.o. Pardubice

 Ateliér malých okružních křižovatek + ADAM PRVNÍ spol. s r.o. + Ing. Arch. Patrik Kotas


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑