Pardubice podle vás


Symbol Pardubic opět v lešení

20.leden 2014 19:08

 Symbol Pardubic opět v lešení

Předbraní Zelené brány právě prochází rekonstrukcí.  Po ní se první patro bude pyšnit novým stropem, zároveň dojde i na instalaci nového dřevěného schodiště, čímž se pro návštěvníky zpřístupní i druhé patro předbraní. Tam by se měla  také nacházet stálá expozice o historii Pardubic, jejíž přesný obsah však zatím není znám.
Rekonstrukce by neměla trvat déle než čtyři měsíce. Pardubický kraj na přestavbu předbraní uvolnil 200 tisíc, celková částka na opravu pak čítá na 700 tisíc korun.

Potřebné dotace jsou v nedohlednu

Jak jsme již dříve informovali, samotná Zelená brána v loňském roce prošla dvěma etapami rekonstrukce. V první byla vyměněna dlažba, opravena dešťová kanalizace a zpevněn průchod pod bránou. V druhé se jednalo o statické opravy a opravu ochozu. Obě fáze vyšly na 3,5 milionu korun. Do tří až pěti let je plánována závěrečná fáze oprav – restaurace historického zdiva. Cena této části rekonstrukce se odhaduje na 10 milionů korun, které město zatím nemá a dotace prozatím na závěrečnou fázi rekonstrukce nedostalo.

Kateřina Koutná, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie: archiv

Související články


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑