Pardubice podle vás


Strany lákají voliče, Pardubice provází předvolební agitace

03.říjen 2013 18:07

 Strany lákají voliče, Pardubice provází předvolební agitace

Předvolební kampaně začínají nabírat na obrátce. Do voleb zbývá necelý měsíc a kromě toho, že billboardy politických stran visí na každém kroku, strany lákají potenciální voliče také na předvolební diskuse a meetingy.
Mezi ty strany, které si v Pardubicích odbyly alespoň jednu předvolební agitaci patří například nově založené hnutí ANO 2011, ODS, TOP 09, KSČM i ČSSD.
KSČM lákala své voliče na setkání pod Kunětickou horou, ANO 2011 v čele s Andrejem Babišem představilo svůj program 18.9. v kulturním době na Dukle, stejné prostory zvolila i ČSSD, která dnes od 16 hodin za přítomnosti Bohuslava Sobotky a Ladislava Effenberga prezentovala vize strany. TOP 09 zase zahájila svou kampaň symbolickou projížďkou historickým trolejbusem - heslo pro pardubickou ,,Topku” totiž zní ,,Víme, kam jedeme.” Pro kandidáty z Občanské demokratické strany byl včerejší den (2.10.) prvním kontaktním setkáním s případnými voliči a to za pomoci Mladých konzervativců. Mezi kandidáty ODS patří například Simeon Karamazov, děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

Školství

Lídři za Pardubický kraj se také již potkali v debatě pořádané Českou televizí, tématem pro náš kraj se stalo školství, řešilo se například zavedení školného na vysokých školách, jediný lídr, který se přihlásil k zavedení školného byl Jaroslav Zedník z TOP 09. Na přetřes přišla ale i taková témata jako extremismus či sociální dávky.

„Překvapuje mě, že jsem tu jako bílá vrána. Říkáme tomu finanční spoluúčast a vybrané peníze by byly využity na zkvalitnění výuky," prohlásil při televizní debatě Jaroslav Zedník.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás

Fotografie: předvolební kampaň ODS ze dne 2.10.2013


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑