Pardubice podle vás


Letní kino: V hlavní roli se představí Gangster Ka

07.červenec 2016 11:06

 Letní kino: V hlavní roli se představí Gangster Ka

Letní kino započalo druhý promítací týden. Počasí v Pardubicích relativně přeje a my se tak můžeme těšit na dva dny s úspěšným českým thrillerem Gangster Ka a jeho pokračováním Gangster Ka: Afričan. Promítání bude pokračovat filmy jako Osm hrozných nebo Hotel Transylvánie 2.

Gangster Ka (7. července)
V hlavní roli tohoto kriminálního thrilleru s příměsí dramatu z roku 2015 zazářil známý český herec Hynek Čermák (mohli jste ho vidět třeba v dramatu Nevinnost nebo Mr. Johnson). Sleduje osudy Radima Kraviece alias Káčka, který k loupežím nepoužívá zbraní a násilí, ale důmyslnosti, lsti a neobvykle vysoké inteligence. Ani přesto se mu ale nevyhnou nesnáze. Scénář napsal a snímek režíroval Jan Pachl, tvůrce úspěšného seriálu Cirkus Bukowsky.

Gangster Ka 2: Afričan (8. července)
Pokračování snímku Ganster Ka vzniklo pro úspěšnost prvního dílu v roce 2015, tedy téhož roku, kdy světlo světa spatřila jednička. Tentokrát se „Káčko“, po tom co prchne přímo policii, usazuje na Seychelech, v rukou má směnku na 80 milionů, která může položit premiéra i celou vládu. V tuzemsku zatím vyplouvají na povrch všechny špinavosti, které napáchal, a tak nemá co ztratit - všude, kam vstoupí, likviduje tamější mafii a nastoluje vlastní řád a mění se z nadprůměrně inteligentního podvodníka na vraha, narkomana a nejtemnějšího gangstera. Jan Pachl tak zdůrazňuje fakt, že žádné zlo nemůže být jen tak prominuto, a proniká daleko za oponu mechanismů organizovaného zločinu…

Osm hrozných (9. července)
Novinka věhlasného režiséra a oscarového scénáristy Quentina Tarantina vešla do klasických kin loni. Letos si vysloužila několik nominací na Cenu Akademie (například za hudbu či kameru), ale žádnou neproměnila. Přenáší nás do Wyomingu uprostřed třeskuté zimy jen několik let po občanské válce, hlavními hrdiny jsou lovec lidí John Ruth „Kat“, kterého ztvárnil Kurt Russell, a Daisy, na jejíž hlavu byla vypsána odměna. Herečka, která ji hrála, Jennifer Jason Leigh, byla za tuto roli letos rovněž nominována na Oscara.

Avengers: Age of Ultron (10. července)
Milovníci science fiction zpozorněte! V neděli se bude promítat pokračování Avengerů, úspěšného hollywoodského filmu natočeného podle neméně úspěšné komiksové série Jacka Kirbyho a Stana Leea. Stejně jako první díl, i tento režíroval John Whedon, který je tvůrcem řady dalších ceněných celovečerních filmů různých žánrů. Mimo skvělé akce se můžete těšit i na herce světového formátu; představí se Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo či Samuel L. Jackson.

Mládí (11. července)
Letní kino není jen o známých komerčních trhácích, ale i o festivalových snímcích, co až tak proslulé nejsou. To ale neznamená, že se nejedná o kvalitní kinematografická díla. Mládí z italsko-francouzsko-britské koprodukce dosahuje na všech respektovaných databázích i v kritikách vysokého hodnocení. Tři kamarádi v letech za všudypřítomného mládí ztělesněného Miss Universe nebo nadějným fotbalistou uvažují ve švýcarských Alpách nad pomíjivostí života, přemýšlejí o svých chátrajících tělesných schránkách v kontrastu s okolním rozpukem začínajícího života. Uvidíte známé tváře Michaela Caina nebo Rachel Weisz.

Suburra (12. července)
Pokračujeme v pátrání po kultuře za hranicemi Hollywoodu. Italsko-francouzské kriminální drama má podobný nádech jako český Gangster Ka. Akorát že ve snímku Suburra se přesouváme k italskému podsvětí. V Římě pozorujeme neuvěřitelně propletenou síť tamějších zločinných organizací včetně samotné římské mafie.

Hotel Transylvánie 2 (13. července)
Středa v pardubickém letním kině rovná se animák. A ne ledajaký. Do Pardubic si našlo cestu pokračování úspěšného kresleného Hotelu Transylvánie, který v kinech běžel v roce 2012. Kromě Draculy a jeho dcery Mavis se můžeme stejně jako v prvním díle těšit na další sympatické příšerky se smyslem pro humor. A pokud jste si tento nevšední animovaný film oblíbili, jistě vás potěší fakt, že režisér Genndy Tartakovsky na rok 2018 plánuje premiéru třetího dílu.

Anna Musilová (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Matěj Hemerka


Hledáme nové stážisty

Rád/a píšeš nebo fotíš? Máš čas a chuť se věnovat tématům, která hýbou Pardubicemi?

Pokud jsi student/ka střední či vysoké školy nebo je ti do 26 let, rádi tě přivítáme do našeho týmu. Napiš nám na info@pardubicepodlevas.cz, kde se od nás dozvíš víc informací. V mailu stručně popiš svou motivaci a něco málo o sobě, přiložit můžeš také článek či fotografii na ukázku. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑